wtorek, 4 października 2011

SOLO Soni Raduńskiej i konkurs:)Wydawnictwo Prozami wraz z wydawnictwem Dobra Literatura wydaje nową książkę Soni Raduńskiej - SOLO.

Kiedy więc zwrócono się do mnie z pytaniem, czy nie zechciałabym jej zrecenzować, aby fragment tej recenzji umieścić na okładce, zgodziłam się bez wahania. To czysta przyjemność i zaszczyt czytać tekst jednej ze swoich ulubionych autorek przed publikacją.

Jestem fanką Soni od wielu lat, uwielbiam jej książki - "Białe zeszty" oraz "Kartki z białego zeszytu". Tym bardziej więc cieszę się iż do mojej kolekcji dołączy teraz "Solo".SOLO to intymne zapiski dojrzałej kobiety, szczęśliwej
w samotności i pomimo niej. Sensualny, poetycki głos człowieka zaprzyjaźnionego ze sobą i z własnym życiem.

"Życiowa i mądra książka, z której płynie spokój i siła. Podążając za Sonią Raduńską nie sposób nie docenić przecudnej zwyczajności, jaką przed nami roztacza, pokazując, jak niewiele trzeba, aby cieszyć się życiem".

Aleksandra TylNie byłabym sobą, gdybym nie chciała podzielić się z kimś z Was tą cudowną książką, tym bardziej że udało mi się wyprosić w wydawnictwie dodatkowy egzemlarz na konkurs:)

Pytanie konkursowe brzmi:

Co można zrobić, aby pomimo samotności nie czuć się samotnym?

Najciekawsza odpowiedź sostanie nagrodzona książką SOLO, a wyniki w dniu premiery: 10 października.9 komentarzy:

 1. Myślę, że ważne jest budowanie pozytywnych relacji z innymi ludźmi. Wtedy nawet gdy jest się samotnym, można z kimś się spotkać, jest do kogo zadzwonić. Poza tym uważam że samotność ma i dobre strony: można dbać tylko o siebie i siebie rozpieszczać:)
  Basia.Bialy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że człowiek o bogatym wnętrzu (nie, nie, absolutnie nie mam na myśli siebie- JA BYWAM samotna...)nigdy nie jest naprawdę samotny. Wewnętrzny świat daje przecież takie bogactwo doznań: wspomnień, planów na przyszłość, alternatywnych wizji człowieczego losu.... Można planować zagładę Ziemi, grać z samym sobą w wirtualne "kółko i krzyżyk" , typować datę upadku gospodarczego Grecji... Można pisać maile do miłości z czasów młodości- takie małe elaboraciki, których się potem nigdy nie wysyła, bo głupie są beznadziejnie... Można wreszcie brać udział w konkursach, z nadzieją na wygraną, co pozwoli nam zapełnić chwile pustki pasjonującą lekturą! Czasem warto zaplanować, co dobrego możemy zrobić dla naszych bliskich, gdy już ich spotkamy- po to , by finalnie znów pokłócić się ze swoim chłopem ;-) Można pająki za oknem hodować, albo nadzieję na lepsze jutro! Można chować niepotrzebne graty, albo urazę do swoich nie-przyjaciół... Tak więc, możliwości jest mnóstwo!
  ...A tak w ogóle, to kogo ja oszukuję? Wiadomo, że najlepszą metodą na samotność, jest wbić się na blogspot.pl, i trochę wazeliny pozarzucać ;-)
  Hanka
  czarna_hanka(@)o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Co można zrobić aby pomimo samotności nie czuć się samotnym?
  Zaakceptować ją. Obiąć ramionami, spojrzeć w oczy i pójść wraz z nią dalej.Bo przecież można być szczęśliwym na milion sposobów i to jeden z nich.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co można zrobić aby pomimo samotności nie czuć się samotnym?
  Zaakceptować ją. Obiąć ramionami, spojrzeć w oczy i pójść wraz z nią dalej.Bo przecież można być szczęśliwym na milion sposobów i to jeden z nich.

  OdpowiedzUsuń
 5. Co można zrobić, aby pomimo samotności nie czuć się samotnym?
  Uciec w świat marzeń,a także świata pięknych, szczęśliwych historii jakie można znaleźć w literaturze.
  Jednak nie zawsze to jest możliwe, wiem jak to jest tęsknić za drugą połową, jednak praca jest jaka jest i musimy znosić rozłąkę. Wtedy wpadam w wir obowiązków domowych, od wiosny zajmuję się ogrodem, zimą zwiększam dawkę haftu i literatury. Jakoś te samotne dni staram się zagłuszyć czasem spędzonym ze synkiem, rozmowami z przyjaciółmi i pasjami, które posiadam...

  OdpowiedzUsuń
 6. Co zrobić- po prostu nie myśleć o samotności w negatywnym znaczeniu. Ja osobiście jestem szczęśliwą matka i żoną. Lecz czasami mam duża ochotę na samotność. Idę na duży spacer i rozmawia w myślach ze sobą, o swoich planach, marzeniach, klopotach. W samotności mogę bardziej się skoncentrować.Mimo wszystko samotność jest dobra na chwilę, na dłuższą metę robi się nie do zniesienia. Warto zatem mieć swoje pasje, marzenia, znajomych.Warto poznać swoje prawdziwe oblicze, bo jak jest nam dobrze ze sobą to żadna samotność nie powinna być nam straszna, bo człowiek ze sobą nie powinien się nudzić. Pozdrawiam. malgorzatariebandt@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuje za udział w konkursie.
  SOLO powędruje do.... tadam, tadam (to werble)... Hanki:)
  Za niezwykłą pomysłowość i humor.

  Miłej lektury! Jutro ktoś z wydawnictwa skontaktuje się na podany mail w celu uzyskania danych do wysyłki książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Juuupi!!!!! Dziękuję!!!!! Właśnie przyszedł mail z wydawnictwa!!!!!!!!! Yes! Yes! Yes!!! Wreszcie koniec z samotnością- na kilka dłuugich godzinek :-)
  Hanka

  OdpowiedzUsuń
 9. Serdecznie gratuluję. Pozdrawiam malgorzatariebandt@wp.pl

  OdpowiedzUsuń